Hotele

Czym jest hotel butikowy?

0

Hotel butikowy to najbardziej atrakcyjny model w branży turystycznej. Zapotrzebowanie na tego typu obiekty nieustanie rośnie i będzie rosło w najbliższej przyszłości, ponieważ hotel butikowy jest mały, luksusowy, oryginalny w swoim wystroju, doskonały w gościnności, prywatności i ekskluzywności.

Pochodzenie hotelu butikowego

Choć koncepcja wywodzi się z Europy, pierwszy hotel tego typu powstał w Nowym Jorku w latach 80. ubiegłego wieku za sprawą amerykańskiego przedsiębiorcy Iana Schragera, który stworzył hotel Morgans.  Potem hotele butikowe rozprzestrzeniły się na San Francisco i Londyn. Dziś istnieją one na całym świecie. Poznaj 4 najoryginalniejsze hotele w Polsce.

Charakterystyka hoteli butikowych

  • Spersonalizowana obsługa. Ten typ hotelu ma tendencję do bycia małym, z liczbą pokoi od 20 do 100. Ten czynnik pozwala oferować unikalne doświadczenia i bardziej spersonalizowane usługi niż konwencjonalny hotel.
  • Architektura. Hotele butikowe mieszczą się zazwyczaj w starych domach, które zostały przebudowane, aby nadać im nowe zastosowanie, zachowując architektoniczną harmonię z otoczeniem. Są to obiekty posiadające pewne atrakcyjne cechy, które nadają hotelowi szczególną osobowość.
  • Najnowocześniejsza technologia. Oprócz ekskluzywnego wystroju, hotele butikowe charakteryzują się również oferowaniem usług technologicznych dla swoich klientów, takich jak darmowe wifi, sala do wideokonferencji itp.
  • Położenie. Jeśli hotel butikowy posiada wszystkie cechy wymienione powyżej, goście nie będą mieli nic przeciwko pokonaniu kilku dodatkowych kilometrów, aby się w nim zatrzymać. W rzeczywistości wiele z nich, będących wynikiem remontu starego domu, znajduje się zazwyczaj na obrzeżach miast.
  • Ekskluzywność. Oferują wysokiej jakości produkty i usługi. Ponieważ hotele butikowe są wyspecjalizowane, gości w nich wyselekcjonowana grupa klientów o ściśle określonym profilu. Dlatego ten typ hotelu posiada pokoje z luksusową pościelą, specjalnym wystrojem, wykwalifikowanym personelem potrafiącym wykryć potrzeby tej wybranej grupy klientów i zaspokoić je z największą delikatnością i subtelnością.
  • Odpoczynek. Łóżko to alfa i omega hotelu butikowego. Najlepsze hotele zapewniają wszystkie rodzaje poduszek z pierza i puchu (miękkie, twarde, kwadratowe, cylindryczne itp.) dla wszystkich rodzajów postaw, wybierają pościel bawełnianą z tego prostego powodu, że jest wygodna, trwała i bardzo piękna. Dodatkowo dbają o utrzymanie idealnej temperatury ciała w nocy, umieszczając puchową kołdrę, która dopełni Twój wypoczynek.

Podsumowując, ten typ hotelu posiada pokoje z luksusową pościelą, specjalnym wystrojem, wykwalifikowanym personelem potrafiącym wykryć potrzeby tej wybranej grupy klientów i zaspokoić je z największą delikatnością i subtelnością.

Luksusowe apartamenty i hotele w Las Vegas

Previous article

You may also like

Comments

Comments are closed.