Apartamenty

Przenocuj w starej, rybackiej osadzie. Chłopy.

1

Polskie Wybrzeże, poranek. Morze, plaża i rybackie kutry wyciągnięte na brzeg zaczynają nabierać kolorów. Barwne łodzie kontrastują z bielą fal, i aż proszą się o uwiecznienie na fotografii lub rysunku. To samo dzieje się ze staroświeckimi domami tutejszych rybaków. Rozpoczyna się dzień w Chłopach. Kolejny relaksujący nocleg dał nowe siły turystom, wczasowiczom i całym rodzinom. Z energią wyjdą na ogródki i tarasy swoich wakacyjnych domków, pensjonatów, willi i apartamentów. Słońce jest już wysoko…
Chłopy w gminie Mielno to jedna z uroczych perełek, wśród polskich letnisk. Zabytkowa osada rybacka ma wciąż tradycyjny układ uliczek i domów. Niektóre mają przeszło sto lat i pochodzą z XIX wieku, można na nich zobaczyć ludowe malowidła. W miejscowości działa nieprzerwanie przystań rybacka, jedna z największych na Pomorzu. Znajduje się ona na plaży, zaraz obok molo (całkiem niedawno otwartego). Plaża jest duża, szeroka i piaszczysta. Położona jest wśród wydm i sosnowych lasów, stanowi dużą atrakcję dla miłośników pływania, wody, kąpieli słonecznych, spacerów oraz… dla smakoszy świeżej ryby. Ostatecznie pod ręką jest przystań, są też punkty sprzedaży i smażalnie. Tutejsze rybki są świeżo złowione, o czym można się naocznie przekonać.

Impreza rodzinna noclegi na booking

Sama osada jest również dość atrakcyjna. To barwna, ale też miła i kameralna miejscowość. Baza noclegowa w Chłopach jest rozbudowana, a odległości nie są duże. Mieszkańcy organizują wiele cyklicznych imprez, takich jak Dzień Ryby, Święto Morza, Święto Latawca. Odbywają się również i inne wydarzenia, jak np. gra miejska. Specjałem tutejszej kuchni jest gniot rybaka, który cieszy się dużym powodzeniem. Działa tu również stowarzyszenie, które stara się rozsławić osadę i zapewnić udany pobyt dla gości.
Noclegi są różnorodne i komfortowe. Urlopowicze mogą wybierać między domkami, campingiem, willami, pensjonatami i apartamentami. Gospodarze przykładają się bardzo do dbania o otoczenie, są często dostępne sielankowe tarasy, ogródki i place zabaw dla dzieci. Dużą zaletą są niewielkie odległości. Do morza jest tu zawsze blisko, a spacerkiem można dojść do pobliskich miejscowości.
Chłopy to miejsce atrakcyjne, komfortowe i przede wszystkim klimatyczne. To prawdziwa osada rybacka, ze swoimi tradycjami i duszą – która pobudzają wyobraźnię. Chłopy to również gospodarze, którzy są wyjątkowo gościnni, starają się zapewnić atrakcje oraz dają swoim gościom wygodny nocleg.

Wypoczynek niedaleko ciechocińskich tężni

Previous article

Urządzanie loftu – pomysły inspirowane trendami!

Next article

You may also like

1 Comment

  1. Marzy mi się taka nocka w takim miejscu <3

Leave a reply